Virksomheder › Compact Food Solutions A/S
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Compact Food Solutions A/S
Nøgletallene er fra perioden 2024-12 (01.01.2024 – 31.12.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 |
Sluttdato | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.776 | 2.910 | 5.322 | 5.662 | 2.542 | |
| — | — | — | 0 | 0 | |
| -37 | 0 | — | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.739 | 2.910 | — | 5.662 | 2.542 | |
| 2.604 | 645 | 2.489 | 400 | 1.059 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 3.039 | 2.607 | 4.693 | 24.916 | 3.385 | |
| -1.064 | -744 | -1.151 | -1.929 | -1.267 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.974 | 1.863 | 3.542 | 22.988 | 2.118 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 15.472 | 15.087 | 15.087 | 34.443 | 24.876 | |
| — | — | — | — | — | |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| 14.640 | 12.874 | 5.744 | 7.050 | 7.337 | |
| 0 | 4 | 6 | 11 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 14.750 | 12.885 | 5.755 | 7.065 | 7.337 | |
| 30.222 | 27.972 | 20.842 | 41.508 | 32.213 | |
| 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | |
| 9.943 | 11.806 | 15.348 | 38.336 | 30.454 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 10.943 | 12.806 | 16.348 | 39.336 | 31.454 | |
| 110 | 7 | 5 | 4 | 0 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 19.212 | 15.005 | 4.034 | 1.669 | 85 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 6 | 0 | — | — | 492 | |
| 25 | — | 28 | 31 | 95 | |
| 36 | — | 67 | — | — | |
| 19.279 | 15.165 | 4.493 | 2.171 | 759 | |
| 19.279 | 15.165 | 4.493 | 2.171 | 759 | |
| ANDET | |||||
Antal ansatte | — | — | — | — | — |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (32.213) og "Passiver i alt" (759) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.