Virksomheder › Hampen A/S
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Hampen A/S
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 12.220 | 13.988 | 13.170 | 13.421 | 17.568 | |
| -12.025 | -11.981 | -11.857 | -12.363 | -15.172 | |
| -512 | -599 | -600 | -668 | -922 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -317 | 1.408 | 713 | 390 | 1.474 | |
| 11 | 18 | 8 | 4 | 45 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -450 | 1.242 | 481 | 120 | 1.286 | |
| — | — | -133 | -47 | -295 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -365 | 933 | 348 | 73 | 991 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 400 | 300 | 200 | 100 | 225 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 430 | 323 | 216 | 108 | 226 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 2.887 | 3.894 | 3.237 | 3.348 | 4.255 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.887 | 3.894 | 3.237 | 3.348 | 4.916 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 3.954 | 4.904 | 4.144 | 4.148 | 6.154 | |
| 5.163 | 4.751 | 4.559 | 4.726 | 3.845 | |
| 1.496 | 1.666 | 2.912 | 2.241 | 3.411 | |
| 170 | 0 | — | — | 79 | |
| 73 | 143 | 0 | 125 | 69 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | — | 1 | 2 | 5 | |
| 7.086 | 6.885 | 7.858 | 7.613 | 8.002 | |
| 11.040 | 11.790 | 12.001 | 11.761 | 14.156 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 1.434 | 1.867 | 1.915 | 1.788 | 2.579 | |
| 150 | 500 | 300 | 200 | 200 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 2.084 | 2.867 | 2.715 | 2.488 | 3.279 | |
| — | — | — | — | — | |
| 126 | 323 | 338 | 344 | 376 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 494 | 1.071 | 784 | 443 | 94 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 319 | 329 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 813 | 1.400 | 1.124 | 783 | 756 | |
| 750 | 0 | 150 | 212 | 202 | |
| 435 | 280 | 284 | 320 | 460 | |
| 1.830 | 1.782 | 2.057 | 3.313 | 1.562 | |
| 0 | — | 97 | 41 | 262 | |
| 2.381 | 2.265 | 2.843 | 2.470 | 3.912 | |
| 2.613 | 2.364 | — | — | — | |
| 8.018 | 7.199 | 7.824 | 8.146 | 9.746 | |
| 8.830 | 8.599 | 8.948 | 8.929 | 10.501 | |
| ANDET | |||||
| 28 | 26 | 24 | 25 | 27 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (14.156) og "Passiver i alt" (10.501) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 14.156 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.