Virksomheder › VESTFYNS DYRLÆGER A/S
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › VESTFYNS DYRLÆGER A/S
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 4.392 | 4.291 | 4.327 | 5.227 | 4.285 | |
| -2.475 | -2.654 | -2.802 | -2.984 | -2.823 | |
| -324 | -372 | -501 | -485 | -382 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.593 | 1.266 | 1.024 | 1.758 | 1.037 | |
| 5 | 1 | 7 | 3 | 10 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.561 | 1.235 | 950 | 1.726 | 1.024 | |
| -344 | -272 | -213 | -381 | -228 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.218 | 963 | 738 | 1.344 | 796 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 106 | 191 | 207 | 142 | 77 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 106 | 191 | 207 | 142 | 77 | |
| 1.694 | 1.472 | 1.249 | 494 | 537 | |
| 903 | 834 | 1.013 | 900 | 561 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.597 | 2.306 | 2.262 | 1.394 | 1.098 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.703 | 2.497 | 2.468 | 1.536 | 1.208 | |
| 133 | 154 | 200 | 135 | 140 | |
| 797 | 685 | 737 | 662 | 731 | |
| 129 | 0 | 8 | 52 | 372 | |
| 553 | 0 | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 849 | 0 | — | — | — | |
| 2.967 | 1.358 | 1.557 | 1.147 | 1.417 | |
| 5.670 | 3.855 | 4.025 | 2.683 | 2.626 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 400 | 300 | 0 | 0 | — | |
| 1.318 | 1.063 | 1.038 | 1.344 | 796 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 2.218 | 1.863 | 1.538 | 1.844 | 1.296 | |
| 334 | 340 | 355 | 1 | 59 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.323 | 1.216 | 1.109 | 0 | — | |
| — | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 309 | |
| — | — | — | — | 286 | |
| 792 | 272 | 206 | 215 | 162 | |
| 1.029 | 304 | 503 | — | — | |
| 2.129 | 776 | 1.379 | 839 | 1.330 | |
| 3.452 | 1.992 | 2.487 | 839 | 1.330 | |
| ANDET | |||||
| 6 | 6 | 5 | 6 | 5 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.626) og "Passiver i alt" (1.330) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.