Virksomheder › VICURA ApS
VICURA ApS
CVR 25482514Marielundvej 46, D, 2730 Herlev
OPLØSTEFTERFUSIONAPSEngroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartiklerHerlev
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › VICURA ApS
Marielundvej 46, D, 2730 Herlev
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.166 | -1.442 | -1.362 | -1.259 | -452 | |
| — | -2.238 | -3.142 | -2.889 | -1.312 | |
| — | — | — | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 281 | 189 | 112 | 32 | 35 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.982 | -3.496 | -4.875 | -4.596 | -2.215 | |
| -436 | -768 | 0 | 0 | -671 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.546 | -2.728 | -4.875 | -4.596 | -1.544 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 100 | 433 | 375 | 107 | |
| 9.678 | 6.517 | 1.115 | 905 | 789 | |
| — | 167 | 275 | 1 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
Likvide midler | — | — | — | — | — |
| 11.382 | 9.067 | 3.999 | 3.428 | 3.685 | |
| 11.382 | 9.067 | 3.999 | 3.428 | 3.685 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| -6.088 | -8.816 | -13.694 | -18.289 | -19.833 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -5.963 | -8.691 | -13.569 | -18.164 | -19.708 | |
| 1.508 | 2.276 | 2.109 | 2.109 | 2.082 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | 15.976 | 15.976 | 15.976 | 15.976 | |
| — | — | — | 289 | 0 | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 15.976 | 15.976 | 16.265 | 15.976 | |
| 15.973 | 800 | 804 | 4.993 | 7.075 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 798 | 0 | — | — | — | |
| — | 682 | 286 | 93 | 212 | |
| 574 | 300 | 472 | 242 | 130 | |
| 17.345 | 1.782 | 1.592 | 5.327 | 7.417 | |
| 17.345 | 17.758 | 17.568 | 21.592 | 23.393 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 4 | 6 | 5 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.685) og "Passiver i alt" (23.393) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.