Virksomheder › KIÆR AGRO ApS
KIÆR AGRO ApS
CVR 25628292Storgårdsvej 1, 4690 Haslev
I DRIFTAPSEngroshandel med korn, uforarbejdet tobak, såsæd og foderstofferFaxe
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › KIÆR AGRO ApS
Storgårdsvej 1, 4690 Haslev
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 4.718 | 3.778 | |
| 0 | 0 | -2.376 | -2.582 | -2.581 | |
| -242 | -242 | -299 | -368 | -379 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 438 | 1.371 | 1.057 | 1.768 | 819 | |
| 0 | 0 | 0 | 4 | 184 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 417 | 1.351 | 634 | 1.426 | 684 | |
| -260 | -109 | -96 | -460 | -64 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 677 | 1.242 | 538 | 966 | 620 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
| 1.813 | — | — | 1.767 | 1.588 | |
| 0 | 0 | 0 | 776 | 1.062 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.196 | 4.542 | 5.209 | 5.377 | 5.472 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.196 | 4.542 | 5.209 | 5.377 | 5.472 | |
| 925 | 3.302 | 2.958 | 1.670 | 2.528 | |
| 797 | 306 | 1.716 | 583 | 283 | |
| — | — | 39 | 1.689 | 3.611 | |
| 237 | 222 | 0 | — | 41 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.385 | 66 | 816 | 3.231 | 1.058 | |
| 3.604 | 4.446 | 5.790 | 7.173 | 7.621 | |
| 5.800 | 8.987 | 10.999 | 12.550 | 13.093 | |
| 2.100 | 2.100 | 2.100 | 2.100 | 2.100 | |
| 1.297 | 2.540 | 3.078 | 4.044 | 2.864 | |
| — | — | — | — | 1.800 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 3.397 | 4.640 | 5.178 | 6.144 | 6.764 | |
| — | — | 55 | 0 | — | |
| 0 | 0 | 0 | 498 | 277 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
| 0 | 4 | 0 | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 1.699 | 190 | 966 | 584 | 385 | |
| 703 | 4.153 | 272 | — | — | |
| 2.403 | 4.348 | 5.821 | 5.908 | 6.052 | |
| 2.403 | 4.348 | 5.821 | 5.908 | 6.052 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 7 | 4 | 5 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (13.093) og "Passiver i alt" (6.052) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.