Virksomheder › MANTRA A/S
MANTRA A/S
CVR 26160448Olgasvej 33, 2950 Vedbæk
I DRIFTA/SPlanlægning og design af reklamekampagnerRudersdal
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MANTRA A/S
Olgasvej 33, 2950 Vedbæk
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.966 | 1.089 | 1.322 | 1.011 | 1.011 | |
| -1.098 | -375 | -777 | -763 | -877 | |
| -55 | -35 | -59 | -40 | -36 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 813 | 679 | 486 | 208 | 98 | |
| — | — | — | — | 9 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 808 | 667 | 481 | 207 | 105 | |
| -184 | -148 | -108 | -56 | -29 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 624 | 519 | 373 | 151 | 76 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 167 | 141 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 59 | 207 | 287 | 106 | 70 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 77 | 219 | 304 | 106 | 70 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 797 | 270 | 583 | 350 | 171 | |
| — | — | — | 259 | 381 | |
| 0 | 1 | 125 | 129 | 131 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.321 | 1.036 | 327 | 664 | 876 | |
| 2.119 | 1.322 | 1.034 | 1.426 | 1.665 | |
| 2.196 | 1.541 | 1.337 | 1.532 | 1.735 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 0 | -97 | 277 | 428 | 504 | |
| 616 | 616 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.116 | 1.019 | 777 | 928 | 1.004 | |
| — | — | — | 24 | 37 | |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 63 | 42 | |
| 264 | 116 | 109 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 0 | 143 | 112 | 112 | 63 | |
| 135 | 144 | 45 | 144 | 111 | |
| 531 | 119 | — | — | — | |
| 1.080 | 522 | 561 | 541 | 689 | |
| 1.080 | 522 | 561 | 605 | 731 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.735) og "Passiver i alt" (731) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.