Virksomheder › HALLER VINE A/S
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › HALLER VINE A/S
Nøgletallene er fra perioden 2026-03 (01.04.2025 – 31.03.2026).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-03 | 2023-03 | 2024-03 | 2025-03 | 2026-03 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.04.2022 | 01.04.2023 | 01.04.2024 | 01.04.2025 |
Sluttdato | 31.03.2022 | 31.03.2023 | 31.03.2024 | 31.03.2025 | 31.03.2026 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 6.157 | 4.898 | 4.749 | 6.996 | 7.705 | |
| -4.505 | -4.406 | -5.353 | -5.638 | -5.556 | |
| -89 | -16 | -12 | -7 | -18 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.563 | 477 | -617 | 1.351 | 2.131 | |
| 0 | 26 | 17 | 56 | 20 | |
| — | — | — | -768 | -691 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.289 | 182 | -1.275 | 638 | 1.493 | |
| -301 | -58 | -6 | -170 | -356 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 988 | 124 | -1.269 | 468 | 1.137 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | 121 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 121 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 44 | 29 | 17 | 10 | 50 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 44 | 29 | 17 | 10 | 128 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 44 | 29 | 17 | 549 | 682 | |
| 12.905 | 14.142 | 11.535 | 12.532 | 14.237 | |
| 3.562 | 2.877 | 4.000 | 4.276 | 4.840 | |
| 1.067 | 1.471 | 1.707 | 1.096 | 1.148 | |
| 40 | 40 | 78 | 147 | 120 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 18 | 0 | — | — | 24 | |
| 17.604 | 18.579 | 17.425 | 18.105 | 20.562 | |
| 17.648 | 18.608 | 17.442 | 18.654 | 21.244 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 510 | |
| 6.157 | 6.280 | 5.011 | 5.479 | 6.792 | |
| 980 | 0 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 7.637 | 6.780 | 5.511 | 5.979 | 7.302 | |
| 12 | 0 | — | — | — | |
| 0 | 6 | 0 | 2 | 9 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 1 | 0 | — | 4 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 617 | 305 | 0 | 168 | 349 | |
| 2.230 | 2.032 | 906 | 836 | 2.150 | |
| 1.316 | 1.456 | — | — | — | |
| 10.011 | 11.821 | 11.930 | 12.673 | 13.933 | |
| 10.011 | 11.821 | 11.930 | 12.673 | 13.933 | |
| ANDET | |||||
| 8 | 8 | 9 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (21.244) og "Passiver i alt" (13.933) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.