Virksomheder › MANTA CONTRACTORS ApS
MANTA CONTRACTORS ApS
CVR 26872847Vintre Møller 35, 4060 Kirke Såby
I DRIFTAPSDrift af bugserings-, bjærgnings- og redningsvæsen mv.Lejre
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MANTA CONTRACTORS ApS
Vintre Møller 35, 4060 Kirke Såby
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 374 | 336 | 435 | 391 | 317 | |
| -180 | -169 | -194 | -175 | -211 | |
| -26 | -30 | -3 | 0 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 167 | 197 | 238 | 216 | 106 | |
| — | — | 0 | 0 | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 163 | 192 | 233 | 213 | 104 | |
| -41 | -46 | -55 | -51 | -23 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 122 | 146 | 178 | 161 | 81 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 23 | 3 | 0 | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 23 | 3 | 0 | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 30 | 11 | 7 | 0 | — | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 179 | 203 | 0 | — | 248 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 6 | 2 | 0 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 218 | 224 | 588 | 544 | 221 | |
| 402 | 429 | 588 | 544 | 469 | |
| 432 | 440 | 595 | 544 | 469 | |
| 126 | 126 | 126 | 126 | 126 | |
| 18 | 46 | 102 | 129 | 87 | |
| 114 | 118 | 122 | 135 | 159 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 258 | 290 | 350 | 390 | 372 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 34 | 36 | 35 | 25 | 0 | |
| 64 | 23 | 61 | 23 | 34 | |
| 76 | — | — | — | — | |
| 174 | 150 | 245 | 154 | 97 | |
| 174 | 150 | 245 | 154 | 97 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 2 | — | — | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (469) og "Passiver i alt" (97) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.