Virksomheder › Haaning Collection ApS
Haaning Collection ApS
CVR 26928044Smørmosevej 16, 2880 Bagsværd
I DRIFTAPSMuseumsaktiviteter og aktiviteter i forbindelse med samlingerGladsaxe
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Haaning Collection ApS
Smørmosevej 16, 2880 Bagsværd
Nøgletallene er fra perioden 2025-04 (01.05.2024 – 30.04.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-04 | 2022-04 | 2023-04 | 2024-04 | 2025-04 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.05.2020 | 01.05.2021 | 01.05.2022 | 01.05.2023 | 01.05.2024 |
Sluttdato | 30.04.2021 | 30.04.2022 | 30.04.2023 | 30.04.2024 | 30.04.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -983 | 467 | 3.578 | 4.419 | 5.092 | |
| -251 | -1.901 | -3.136 | -3.476 | -2.923 | |
| -453 | -593 | -896 | -1.082 | -1.128 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | -2.028 | -454 | -139 | 1.041 | |
| 10 | 47 | 212 | 562 | 904 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -2.928 | -4.292 | -3.014 | -2.510 | 428 | |
| -660 | -955 | -662 | -549 | -102 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -2.268 | -3.337 | -2.353 | -1.962 | 327 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 49.111 | 58.380 | 63.250 | 63.727 | 65.938 | |
| 13.818 | 20.557 | 23.760 | 24.509 | 24.209 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 62.928 | 78.937 | 87.010 | 88.237 | 90.148 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 62.928 | 78.937 | 87.010 | 88.237 | 90.148 | |
| 8 | 65 | 81 | 108 | 111 | |
| — | 468 | 529 | 1.163 | 727 | |
| 1.577 | 6.624 | 7.586 | 13.149 | 16.020 | |
| 542 | 1.415 | 326 | 80 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 70 | 2.078 | 153 | 51 | 903 | |
| 3.535 | 12.768 | 11.109 | 16.021 | 18.178 | |
| 66.464 | 91.705 | 98.119 | 104.258 | 108.325 | |
| 275 | 275 | 275 | 275 | 275 | |
| -892 | 771 | -1.582 | 1.456 | 99.483 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.480 | 3.143 | 790 | 3.829 | 101.855 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 410 | 504 | 929 | 465 | 301 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 146 | 276 | 339 | 715 | 707 | |
| 59.676 | 81.635 | 90.998 | 93.767 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 45 | 1.267 | 232 | 416 | 346 | |
| 4.707 | 4.881 | 4.830 | — | — | |
| 64.428 | 87.782 | 96.061 | 99.249 | 5.461 | |
| 64.574 | 88.059 | 96.399 | 99.964 | 6.168 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 3 | 6 | 6 | 5 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (108.325) og "Passiver i alt" (6.168) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 108.325 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.