Virksomheder › Tapdrup Gruppen ApS
Tapdrup Gruppen ApS
CVR 26994128Landevejen 87, 8543 Hornslet
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberSyddjurs
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Tapdrup Gruppen ApS
Landevejen 87, 8543 Hornslet
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -25 | -54 | -17 | 15 | 6 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | -64 | -56 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | -72 | -67 | |
| 45 | 23 | 18 | 67 | 69 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.692 | 1.280 | 1.466 | 2.737 | -134 | |
| -28 | -70 | -13 | -13 | -28 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.720 | 1.350 | 1.479 | 2.749 | -107 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 504 | 345 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 504 | 345 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 9.733 | 12.116 | 4.852 | 4.721 | 6.671 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 2 | |
| 341 | 0 | 1.560 | 1.420 | 38 | |
| 0 | — | 810 | 1.385 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 4 | 100 | 82 | 319 | 0 | |
| 524 | 100 | 2.520 | 3.865 | 78 | |
| 10.257 | 12.217 | 7.372 | 8.586 | 6.750 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 5.928 | 3.441 | 2.631 | 5.313 | 5.206 | |
| 57 | 2.000 | 4.600 | 68 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 7.584 | 7.877 | 4.356 | 5.505 | 5.331 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | 13 | 77 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 0 | 2.886 | 2.045 | 2.153 | 463 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 380 | |
| 115 | 1.352 | 16 | 546 | 415 | |
| 15 | 25 | 40 | 40 | 40 | |
| — | — | — | — | — | |
| 2.673 | 4.340 | 3.016 | 3.068 | 1.342 | |
| 2.673 | 4.340 | 3.016 | 3.068 | 1.342 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (6.750) og "Passiver i alt" (1.342) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.