Virksomheder › SFA HOLDING ESBJERG ApS
SFA HOLDING ESBJERG ApS
CVR 27023401Tømrervej 22, 6710 Esbjerg V
I DRIFTAPSFinansielle holdingselskaberEsbjerg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › SFA HOLDING ESBJERG ApS
Tømrervej 22, 6710 Esbjerg V
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 181 | 19 | 117 | -30 | 188 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| -27 | -53 | -53 | -60 | -60 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 153 | -33 | 63 | -91 | 127 | |
| — | — | 0 | 0 | 2 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 158 | 250 | 116 | -3 | 216 | |
| — | — | -2 | -37 | -11 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 134 | 265 | 118 | 35 | 205 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.583 | 2.640 | 2.607 | 2.783 | 2.723 | |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.583 | 2.640 | 2.607 | 2.783 | 2.723 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 4.561 | 3.938 | 4.015 | 4.373 | 4.473 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | 253 | 259 | |
| — | 18 | 15 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 126 | 38 | 3 | 0 | 8 | |
| 158 | 159 | 61 | 327 | 308 | |
| 4.720 | 4.098 | 4.076 | 4.700 | 4.781 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 891 | 1.727 | 1.613 | 1.330 | 1.217 | |
| 114 | 118 | 122 | 135 | 159 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 2.990 | 3.141 | 3.141 | 3.054 | 3.124 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 31 | 38 | 40 | 46 | 53 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 762 | 444 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 762 | 444 | |
| 1.009 | 183 | 151 | 0 | — | |
| — | — | — | 24 | 44 | |
| 0 | — | — | 13 | 0 | |
| 0 | 40 | 11 | 0 | 22 | |
| — | 23 | 6 | 0 | — | |
| 55 | 40 | — | — | — | |
| 1.698 | 919 | 895 | 839 | 1.161 | |
| 1.698 | 919 | 895 | 1.601 | 1.605 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (4.781) og "Passiver i alt" (1.605) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 4.781 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.