Virksomheder › Saber Holding ApS
Saber Holding ApS
CVR 27137970Værebrovej 127, B, 2880 Bagsværd
I DRIFTAPSComputerprogrammeringGladsaxe
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Saber Holding ApS
Værebrovej 127, B, 2880 Bagsværd
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 170 | 126 | 58 | 27 | 14 | |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
| -1.157 | -1.152 | -73 | -17 | -17 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -1.059 | -1.026 | -15 | -271 | -3 | |
| 386 | 149 | 217 | 301 | 576 | |
| -3 | -468 | -630 | -382 | -786 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 43 | -1.834 | 1.287 | -2 | 479 | |
| -17 | -46 | -94 | -55 | -67 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 26 | -1.788 | 1.381 | 53 | 546 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 7.105 | 6.026 | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 7.498 | 6.363 | 281 | 0 | 0 | |
| 1.867 | 1.850 | 1.881 | 1.864 | — | |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.867 | 1.850 | 1.881 | 1.864 | 1.847 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 14.349 | 16.571 | 19.346 | 19.048 | 19.375 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | 1.092 | 0 | |
| 1.760 | 273 | 87 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 2.419 | 1.969 | 2.351 | 287 | 940 | |
| 4.454 | 2.650 | 5.559 | 3.744 | 2.849 | |
| 18.803 | 19.221 | 24.905 | 22.791 | 22.224 | |
| 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | |
| 14.445 | 13.596 | 20.194 | 20.247 | 20.794 | |
| 120 | 0 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 18.123 | 16.215 | 20.444 | 20.497 | 21.044 | |
| 40 | 98 | 121 | 187 | 146 | |
| 0 | 0 | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 327 | 1.520 | 3.652 | 1.594 | 1.167 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 285 | 287 | — | — | — | |
| 0 | 0 | — | — | — | |
| 66 | 8 | 0 | — | — | |
| 680 | 3.006 | 4.461 | 2.294 | 1.181 | |
| 680 | 3.006 | 4.461 | 2.294 | 1.181 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (22.224) og "Passiver i alt" (1.181) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.