Virksomheder › LUDANICA ApS
LUDANICA ApS
CVR 27286135Kunneruphøj 8, 8361 Hasselager
OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATIONAPSAnden finansiel formidling i.a.n.Aarhus
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › LUDANICA ApS
Kunneruphøj 8, 8361 Hasselager
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 5.234 | -1.057 | -295 | -367 | 41 | |
| -343 | -463 | -669 | -659 | -14 | |
| 0 | — | — | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 11.914 | -1.800 | -964 | -1.026 | 55 | |
| 7.451 | 609 | 773 | 1.683 | 2.303 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 10.193 | 21.645 | 10.983 | 1.685 | 2.519 | |
| — | — | — | — | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 9.775 | 21.238 | 11.312 | 2.029 | 2.519 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 0 | — | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 52.202 | 35.084 | 5.234 | 13.729 | 0 | |
| — | — | — | — | — | |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| — | 5.279 | 3.851 | 0 | 34.482 | |
| 4.874 | 0 | 3.915 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 13 | 1 | 93 | 123 | 531 | |
| 4.898 | 5.289 | 49.607 | 34.266 | 35.013 | |
| 57.100 | 40.373 | 54.841 | 47.996 | 35.013 | |
| 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | |
| 5.459 | 6.624 | 30.889 | 31.418 | 33.537 | |
| — | 1.000 | 0 | 1.500 | 400 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 6.459 | 27.697 | 31.889 | 33.918 | 34.937 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 36.825 | 360 | 390 | 685 | 0 | |
| 11.513 | 10.857 | 3.019 | 0 | — | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 418 | 0 | — | — | — | |
| 152 | 38 | 38 | 38 | 76 | |
| 1.733 | 1.422 | 19.506 | 13.356 | — | |
| 50.641 | 12.676 | 22.952 | 14.078 | 76 | |
| 50.641 | 12.676 | 22.952 | 14.078 | 76 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (35.013) og "Passiver i alt" (76) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.