Virksomheder › HENLA HOLDING ApS
HENLA HOLDING ApS
CVR 27360297Vestre Alle 43, 9530 Støvring
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberRebild
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › HENLA HOLDING ApS
Vestre Alle 43, 9530 Støvring
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 61 | 416 | 455 | 329 | 443 | |
| -201 | -284 | -288 | -291 | -317 | |
| -143 | -143 | -150 | -155 | -159 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -283 | -11 | 17 | -118 | -34 | |
| 2.214 | 351 | 2.147 | 2.247 | 698 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.212 | -511 | 2.402 | 2.434 | 764 | |
| — | — | -464 | -450 | -131 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.788 | -269 | 1.938 | 1.984 | 633 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 5.546 | 5.403 | 5.526 | 5.505 | 5.346 | |
| 0 | — | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 5.546 | 5.403 | 5.526 | 5.505 | 5.346 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 8.998 | 9.180 | 9.635 | 9.918 | 9.877 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 810 | 0 | — | — | — | |
| 0 | 147 | 0 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 276 | 448 | 290 | 54 | 115 | |
| 15.331 | 13.076 | 14.376 | 14.446 | 14.081 | |
| 24.329 | 22.256 | 24.011 | 24.364 | 23.957 | |
| 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | |
| 19.608 | 18.280 | 18.336 | 19.517 | 19.582 | |
| — | 118 | 1.600 | 500 | 400 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 20.794 | 19.957 | 21.777 | 22.161 | 22.294 | |
| — | 34 | 0 | — | — | |
| 208 | 0 | 282 | 316 | 325 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.108 | 999 | 889 | 789 | 688 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 110 | 110 | 109 | 101 | 100 | |
| 0 | 0 | — | — | — | |
| 426 | 0 | 89 | 94 | 1 | |
Varekreditorer | — | — | — | — | — |
| 1.397 | 905 | — | — | — | |
| 2.219 | 1.300 | 1.063 | 1.099 | 650 | |
| 3.327 | 2.299 | 1.952 | 1.887 | 1.338 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (23.957) og "Passiver i alt" (1.338) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 23.957 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.