Virksomheder › C.C. ESAL-ORUP ApS
C.C. ESAL-ORUP ApS
CVR 27434339Fensmarkvej 9, 4160 Herlufmagle
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberNæstved
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › C.C. ESAL-ORUP ApS
Fensmarkvej 9, 4160 Herlufmagle
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | -7 | |
| — | — | — | 0 | — | |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -6 | -6 | -11 | -13 | — | |
| — | — | 0 | 3 | 40 | |
| -89 | -47 | -59 | -65 | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -109 | -68 | 84 | -112 | -3 | |
| -2 | -2 | -4 | -6 | -5 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -107 | -66 | 88 | -106 | 1 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | — | — | — | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 600 | 640 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.603 | 1.592 | 1.774 | 176 | 176 | |
| 1.605 | 1.595 | 1.778 | 782 | 821 | |
| 1.605 | 1.595 | 1.778 | 782 | 821 | |
| 350 | 350 | 350 | 350 | 350 | |
| -391 | -456 | -368 | -474 | -473 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -41 | -106 | -18 | -124 | -123 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 715 | 723 | 741 | 766 | 791 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
Varekreditorer | — | — | — | — | — |
| 5 | 5 | 8 | 8 | — | |
| 1.646 | 1.701 | 1.796 | 907 | 944 | |
| 1.646 | 1.701 | 1.796 | 907 | 944 | |
| ANDET | |||||
| — | 0 | 0 | 1 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (821) og "Passiver i alt" (944) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.