Virksomheder › STAVNSVEJ, ÅRHUS ApS
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › STAVNSVEJ, ÅRHUS ApS
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.308 | 2.644 | 2.494 | 2.851 | 3.488 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.308 | -1.791 | 2.933 | 3.749 | 9.954 | |
| 184 | 0 | 83 | 26 | 15 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.745 | -2.318 | 1.563 | 2.184 | 8.799 | |
| -604 | -510 | -344 | -480 | -1.936 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 2.141 | -1.808 | 1.219 | 1.703 | 6.863 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 74.610 | 70.254 | 70.817 | 71.816 | 78.282 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 74.610 | 70.254 | 70.817 | 71.816 | 78.282 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | 390 | |
| 59 | 20 | 80 | 90 | 80 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 359 | 69 | 0 | 809 | 1.288 | |
| 418 | 124 | 82 | 938 | 1.805 | |
| 75.028 | 70.379 | 70.899 | 72.754 | 80.087 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 30.058 | 28.250 | 29.469 | 31.173 | 36.536 | |
| — | — | — | — | 1.500 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 30.183 | 28.375 | 29.594 | 31.298 | 38.161 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 6.372 | 5.440 | 5.581 | 5.822 | 7.289 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 1.249 | 1.151 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 34.106 | 34.045 | 34.086 | 34.090 | 34.086 | |
| 3.746 | 1.938 | 1.197 | 1.206 | 0 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| — | — | 77 | 0 | — | |
| 581 | 422 | 203 | 239 | 469 | |
| 19 | 159 | 161 | 100 | 82 | |
| 23 | — | — | — | — | |
| 4.368 | 2.518 | 1.638 | 1.544 | 552 | |
| 38.474 | 36.564 | 35.724 | 35.634 | 34.637 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (80.087) og "Passiver i alt" (34.637) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 80.087 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.