Virksomheder › Aludan Facader A/S
Aludan Facader A/S
CVR 27630944Testrupvej 5, 9620 Aalestrup
OPLØSTEFTERFUSIONA/SFremstilling af døre og vinduer af metalVesthimmerlands
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Aludan Facader A/S
Testrupvej 5, 9620 Aalestrup
Nøgletallene er fra perioden 2022-06 (01.07.2021 – 30.06.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-06 | 2019-06 | 2020-06 | 2021-06 | 2022-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2017 | 01.07.2018 | 01.07.2019 | 01.07.2020 | 01.07.2021 |
Sluttdato | 30.06.2018 | 30.06.2019 | 30.06.2020 | 30.06.2021 | 30.06.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 9.557 | 6.871 | 11.089 | 393 | -738 | |
| -7.750 | -6.157 | -5.087 | -593 | -10 | |
| -498 | -533 | -510 | 0 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.308 | 181 | 5.492 | -200 | -748 | |
| — | — | — | 2 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.656 | 22 | 5.345 | -228 | -851 | |
Skat af årets resultat | — | — | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 2.026 | 17 | 4.354 | -154 | -666 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.704 | 2.508 | 0 | — | — | |
| 1.157 | 985 | 0 | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 3.861 | 3.493 | 0 | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 4.119 | 3.746 | 249 | 359 | 222 | |
| 878 | 684 | 725 | 0 | — | |
| 2.621 | 980 | 577 | 345 | 43 | |
| 1.196 | 88 | 8.068 | 479 | 127 | |
| 39 | 17 | 7 | 141 | 164 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.633 | 842 | 3.188 | 3.650 | 935 | |
| 7.094 | 4.996 | 13.134 | 4.625 | 1.464 | |
| 11.213 | 8.742 | 13.383 | 4.984 | 1.686 | |
| 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | |
| 2.020 | 2.037 | 891 | 37 | -629 | |
| — | — | 5.500 | 700 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 3.520 | 3.537 | 7.891 | 2.237 | 871 | |
| 518 | 522 | 0 | 10 | 0 | |
| 2.429 | 954 | 76 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | 1.759 | 0 | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 1.759 | 0 | — | — | |
| 2.193 | 83 | 10 | 260 | 785 | |
| — | 194 | 1.757 | 0 | — | |
| 0 | — | — | 0 | 0 | |
| 148 | 9 | 393 | 0 | — | |
| 608 | 975 | 678 | 249 | 25 | |
| 2.313 | 1.129 | 2.517 | 2.193 | 5 | |
| 5.263 | 2.492 | 5.416 | 2.747 | 815 | |
| 5.263 | 4.251 | 5.416 | 2.747 | 815 | |
| ANDET | |||||
| 15 | 12 | 9 | 1 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.686) og "Passiver i alt" (815) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.