Virksomheder › NS MEDIA ApS
NS MEDIA ApS
CVR 27734960Høje Taastrup Boulevard 53, 2630 Taastrup
I DRIFTAPSPlanlægning og design af reklamekampagnerHøje-Taastrup
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › NS MEDIA ApS
Høje Taastrup Boulevard 53, 2630 Taastrup
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 436 | 384 | 593 | 525 | 341 | |
| -1.272 | -1.532 | -1.204 | -897 | -784 | |
| -58 | -24 | -18 | -89 | -84 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -894 | -1.172 | -628 | -461 | -527 | |
| — | 266 | 0 | — | — | |
| -93 | -94 | -133 | -181 | -181 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -987 | -999 | -761 | -642 | -708 | |
| -213 | -211 | -161 | -135 | -150 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -774 | -788 | -600 | -508 | -558 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 55 | 182 | 382 | 293 | 209 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 55 | 182 | 382 | 293 | 209 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 55 | 182 | 382 | 293 | 209 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 2.972 | 65 | 206 | 77 | 124 | |
| 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | |
| 511 | 13 | 13 | 15 | 15 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | 0 | 0 | — | — | |
| 4.491 | 1.298 | 1.597 | 1.605 | 1.804 | |
| 4.546 | 1.479 | 1.980 | 1.898 | 2.013 | |
| 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | |
| 59 | -730 | -1.330 | -837 | -1.145 | |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 659 | -130 | -730 | -237 | -545 | |
| 998 | 1.207 | 1.368 | 1.503 | 1.653 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | 500 | 250 | 0 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 229 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 229 | 138 | 638 | 388 | 388 | |
| 47 | 0 | 60 | 60 | 60 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 1.450 | 810 | 1.013 | 1.026 | 1.103 | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 503 | 199 | 242 | 123 | 160 | |
| 1.447 | — | — | — | — | |
| 3.658 | 1.471 | 2.071 | 1.747 | 2.170 | |
| 3.888 | 1.609 | 2.709 | 2.135 | 2.558 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.013) og "Passiver i alt" (2.558) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.