Virksomheder › WayStar A/S
WayStar A/S
CVR 27927947Merkurvej 27, D, 6000 Kolding
I DRIFTA/SVejgodstransportKolding
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › WayStar A/S
Merkurvej 27, D, 6000 Kolding
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 20.576 | 21.120 | 19.735 | 18.734 | 45.134 | |
| -16.009 | -16.129 | -15.813 | -13.882 | -38.204 | |
| -2.077 | -2.391 | -1.811 | -2.369 | -7.995 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.490 | 2.600 | 2.104 | 2.418 | -2.132 | |
| 187 | 106 | 317 | 138 | 7 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.201 | 2.338 | 2.122 | 2.319 | -3.315 | |
| -484 | -544 | -490 | -538 | -167 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.717 | 1.794 | 1.632 | 1.781 | -3.148 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 5.329 | 3.752 | 7.209 | 6.505 | 8.538 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 5.344 | 3.752 | 7.209 | 6.505 | 90.643 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 5.344 | 3.752 | 7.209 | 6.505 | 91.303 | |
| — | — | — | — | 485 | |
| 11.253 | 11.078 | 6.889 | 6.563 | 19.575 | |
| 5.657 | 8.390 | 8.546 | 3.817 | 0 | |
| 760 | 267 | 711 | 364 | 2.543 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | — | 1.389 | 1.107 | 212 | |
| 17.983 | 20.321 | 17.869 | 11.897 | 24.019 | |
| 23.327 | 24.072 | 25.078 | 18.402 | 115.322 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 501 | |
| 7.125 | 8.919 | 4.550 | 6.331 | -1.317 | |
| — | — | 6.000 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 7.625 | 9.419 | 11.050 | 6.831 | 11.423 | |
| 168 | 424 | 125 | 0 | — | |
| — | — | — | 167 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 1.153 | 1.131 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 3.223 | 2.811 | 5.193 | 4.004 | 59.530 | |
| — | — | 775 | 1.017 | — | |
| 2.006 | 1.090 | 1.264 | 1.221 | — | |
| 493 | 92 | 0 | 0 | 10.860 | |
| 500 | 799 | 191 | 247 | 0 | |
| 7.261 | 7.529 | 3.715 | 3.683 | 11.502 | |
| 2.218 | 2.332 | — | — | — | |
| 12.479 | 11.842 | 8.834 | 7.400 | 44.369 | |
| 15.702 | 14.653 | 14.027 | 11.404 | 103.899 | |
| ANDET | |||||
| 36 | 31 | 27 | 26 | 102 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (115.322) og "Passiver i alt" (103.899) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 115.322 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.