Virksomheder › VETCUR BIOTEC ApS
VETCUR BIOTEC ApS
CVR 27984274Feldumvej 35, 6100 Haderslev
I DRIFTAPSFremstilling af færdige foderblandinger til kæledyrHaderslev
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › VETCUR BIOTEC ApS
Feldumvej 35, 6100 Haderslev
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.267 | 1.853 | 1.526 | 1.666 | 2.060 | |
| -1.870 | -1.876 | -1.544 | -1.467 | -1.494 | |
| -31 | -52 | -54 | -54 | -41 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 366 | -75 | -72 | 145 | 525 | |
| 8 | 6 | 3 | 7 | 6 | |
| — | — | -6 | -8 | -1 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 363 | -82 | -75 | 143 | 534 | |
| -78 | 0 | -25 | -39 | -118 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 285 | -82 | -50 | 105 | 417 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 129 | 299 | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 129 | 299 | — | 215 | 173 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 129 | 299 | 597 | 543 | 502 | |
| 750 | 783 | — | 922 | 801 | |
| 156 | 111 | 77 | 54 | 105 | |
| 0 | 0 | — | — | 391 | |
| 329 | 329 | 0 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.404 | 1.022 | 895 | 579 | 620 | |
| 2.726 | 2.286 | 1.928 | 1.578 | 1.941 | |
| 2.855 | 2.585 | 2.525 | 2.121 | 2.442 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 1.850 | 1.768 | 1.218 | 1.323 | 1.340 | |
| 0 | 0 | 500 | 0 | 400 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.975 | 1.893 | 1.843 | 1.448 | 1.865 | |
| — | — | 25 | 0 | — | |
| — | — | — | 14 | 13 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | 102 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 90 | 90 | |
| 66 | 47 | 0 | 247 | 0 | |
| — | — | 38 | 42 | 0 | |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 235 | 255 | 311 | 74 | 186 | |
| 500 | 391 | 231 | — | — | |
| 880 | 692 | — | 570 | 474 | |
| 880 | 692 | 682 | 659 | 564 | |
| ANDET | |||||
| 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.442) og "Passiver i alt" (564) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 2.442 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.