Virksomheder › UP HOLDING HERNING ApS
UP HOLDING HERNING ApS
CVR 28110871Gilmosevænget 3, 7400 Herning
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberHerning
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › UP HOLDING HERNING ApS
Gilmosevænget 3, 7400 Herning
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | -5 | -12 | -9 | |
| — | — | 0 | 0 | -36 | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -5 | -5 | -5 | -12 | -45 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 4 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 924 | 2.710 | 1.984 | 2.354 | 1.390 | |
| -0 | -1 | -2 | -4 | -11 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 924 | 2.712 | 1.986 | 2.358 | 1.401 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 8.845 | 11.560 | 13.555 | 13.845 | 15.173 | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
| 75 | 0 | — | — | — | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 39 | 114 | 162 | 57 | 206 | |
| 181 | 755 | 725 | 178 | 230 | |
| 9.026 | 12.315 | 14.280 | 14.023 | 15.403 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 1.827 | 1.823 | 1.817 | 1.661 | 1.984 | |
| — | — | — | 122 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 8.964 | 11.675 | 13.664 | 13.820 | 15.248 | |
| — | — | — | — | 11 | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
| — | 3 | 59 | 83 | 140 | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 631 | 550 | 108 | 0 | |
| 4 | 4 | 4 | 10 | 12 | |
| 2 | 2 | — | — | — | |
| 62 | 640 | 615 | 203 | 154 | |
| 62 | 640 | 615 | 203 | 154 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 127 | 108 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (15.403) og "Passiver i alt" (154) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 15.403 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.