Virksomheder › Stambar Kompagniet ApS.
Stambar Kompagniet ApS.
CVR 28670796Guldbergsgade 8, 2200 København N
I DRIFTAPSUdskænkning af alkoholiske drikkevarerKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Stambar Kompagniet ApS.
Guldbergsgade 8, 2200 København N
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 115 | 556 | 171 | 1.994 | -175 | |
| — | — | — | — | — | |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 115 | 556 | 171 | 1.994 | -175 | |
| 17 | 81 | 205 | 418 | 641 | |
| -159 | -155 | -296 | -553 | -452 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -27 | 482 | 1.285 | 2.447 | 1.014 | |
| -5 | -106 | -27 | -417 | -14 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -22 | 376 | 1.258 | 2.030 | 1.000 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 4.653 | 5.196 | 7.047 | 9.113 | 15.454 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 0 | 0 | |
| 3 | 0 | 226 | 1.537 | 51 | |
| 10 | 4 | 4 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 54 | 28 | 168 | 27 | 78 | |
| 117 | 170 | 415 | 1.959 | 1.569 | |
| 4.770 | 5.366 | 7.462 | 11.072 | 17.022 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 215 | |
| 1.593 | 1.969 | 3.227 | 5.257 | 10.486 | |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.718 | 2.094 | 3.352 | 5.382 | 10.701 | |
| 7 | 3 | 7 | 26 | 18 | |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 446 | 182 | 815 | — | — | |
| 245 | 0 | — | — | — | |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 2.677 | 2.018 | 2.193 | 3.001 | 4.052 | |
| 71 | 775 | 393 | 0 | — | |
| 288 | 265 | — | — | — | |
| — | — | 339 | — | — | |
| — | 103 | 0 | — | — | |
| — | — | 21 | 85 | 48 | |
| 16 | 108 | 1.134 | — | — | |
| 375 | 1.253 | 1.917 | 2.690 | 2.268 | |
| 3.052 | 3.271 | 4.110 | 5.691 | 6.321 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (17.022) og "Passiver i alt" (6.321) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.