Virksomheder › Bent Hartmann Holding ApS
Bent Hartmann Holding ApS
CVR 28692137Appenæs Bygade 99, A, 4700 Næstved
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberNæstved
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Bent Hartmann Holding ApS
Appenæs Bygade 99, A, 4700 Næstved
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -22 | -36 | 606 | 49 | -59 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| -33 | -45 | -22 | -22 | -23 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -55 | -82 | 584 | 27 | -82 | |
| 0 | 28 | 52 | 76 | 150 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 3.459 | 3.134 | 2.668 | 1.555 | 7.037 | |
| -9 | -123 | -86 | -26 | -20 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 3.468 | 3.011 | 2.583 | 1.529 | 7.017 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 4.806 | 4.824 | 2.387 | 2.382 | 2.360 | |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 4.806 | 4.824 | 2.387 | 2.382 | 2.360 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 11.711 | 13.687 | 8.883 | 8.941 | 2.360 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 7 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | 707 | 0 | 5.076 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 906 | 1.325 | 1.993 | 3.224 | 3.001 | |
| 944 | 1.325 | 2.704 | 3.224 | 15.647 | |
| 12.654 | 15.011 | 11.587 | 12.165 | 18.007 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 6.816 | 5.520 | 7.421 | 7.886 | 17.711 | |
| 700 | 4.300 | 1.000 | 1.000 | 70 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 10.640 | 12.950 | 11.361 | 11.889 | 17.906 | |
| 38 | 0 | — | — | — | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.700 | 1.700 | 0 | — | — | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| — | 106 | 0 | 22 | 4 | |
| 315 | 48 | 5 | 23 | 36 | |
| — | 22 | — | — | — | |
| 315 | 361 | 227 | 275 | 101 | |
| 2.015 | 2.061 | 227 | 275 | 101 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (18.007) og "Passiver i alt" (101) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.