Virksomheder › NETSOLUTIONS ApS
NETSOLUTIONS ApS
CVR 28862466Lyskær 3, F, 2730 Herlev
Telefon 70205161
I DRIFTAPSEngroshandel med informations- og kommunikationsudstyrHerlev
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › NETSOLUTIONS ApS
Lyskær 3, F, 2730 Herlev
Telefon 70205161
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 91.447 | 118.684 | 161.637 | 161.425 | 163.928 | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — |
| -12.102 | -12.543 | -17.208 | -17.589 | -17.221 | |
| -94 | -149 | -179 | -351 | -53 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -773 | 1.264 | 3.168 | 3.978 | 3.912 | |
| 204 | 35 | 167 | 245 | 108 | |
| -157 | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -725 | 1.226 | 3.376 | 4.211 | 3.905 | |
| -2 | — | -864 | -963 | -922 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -727 | 950 | 2.512 | 3.248 | 2.983 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 565 | 620 | 464 | 113 | 60 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 565 | 620 | 464 | 113 | 60 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 959 | 1.023 | 892 | 280 | 229 | |
| 317 | 215 | 730 | 1.050 | 1.823 | |
| 9.444 | 18.964 | 17.770 | 24.867 | 26.010 | |
| — | 49 | 0 | — | — | |
| 209 | 0 | 44 | 4 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | — | 2.743 | 5.217 | 975 | |
| 11.311 | 19.298 | 21.422 | 31.357 | 29.485 | |
| 12.270 | 20.321 | 22.314 | 31.638 | 29.715 | |
| 156 | 156 | 156 | 156 | 156 | |
| 1.237 | 2.204 | 2.352 | 0 | 2.983 | |
| 0 | — | 2.363 | 5.601 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.411 | 2.360 | 4.872 | 5.757 | 3.139 | |
| 28 | 0 | — | 29 | 27 | |
| 0 | 23 | 31 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 1.198 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 1.198 | 1.286 | 1.318 | 0 | |
| 25 | 0 | 68 | 86 | 3.166 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 434 | 769 | 0 | 131 | 111 | |
| 18 | 243 | 758 | 0 | — | |
| 6.457 | 11.666 | 11.894 | 18.799 | 17.989 | |
| 3.274 | 2.769 | — | — | — | |
| 10.859 | 16.739 | 16.125 | 24.563 | 26.576 | |
| 10.859 | 17.938 | 17.412 | 25.881 | 26.576 | |
| ANDET | |||||
| 16 | 16 | 16 | 19 | 19 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (29.715) og "Passiver i alt" (26.576) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.