Virksomheder › COMPASS FAIRS ApS
COMPASS FAIRS ApS
CVR 28886756Brunde Vest 17, 6230 Rødekro
I DRIFTAPSOrganisering af kongresser, messer og udstillingerAabenraa
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › COMPASS FAIRS ApS
Brunde Vest 17, 6230 Rødekro
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 27.593 | 37.292 | 41.501 | 41.357 | 49.338 | |
| -17.294 | -27.059 | -29.055 | -31.476 | -35.702 | |
| -3.112 | -4.898 | -5.097 | -4.700 | -4.784 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 7.186 | 5.158 | 7.349 | 5.181 | 8.852 | |
| 31 | 1 | 28 | 31 | 67 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 7.119 | 6.099 | 6.560 | 3.558 | 9.033 | |
| — | — | -1.674 | -1.041 | -1.841 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 5.623 | 5.066 | 4.886 | 2.517 | 7.193 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 2.535 | 6.130 | 4.572 | 4.386 | 3.190 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.535 | 6.130 | 4.572 | 4.386 | 3.190 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 8.731 | 11.641 | 10.071 | 9.033 | 8.655 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 8.731 | 11.641 | 11.376 | 10.633 | 10.627 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 11.275 | 31.835 | 29.802 | 40.986 | 42.358 | |
| 395 | 7.580 | 8.137 | 7.204 | 8.250 | |
| 3.169 | 3.514 | 7.784 | 3.665 | 4.036 | |
| 8 | 14 | — | 2.520 | 86 | |
| 1.152 | 1.240 | 922 | 242 | 98 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 6.384 | 4.480 | 707 | 1.658 | 752 | |
| 11.711 | 18.023 | 18.853 | 16.960 | 15.512 | |
| 22.986 | 49.858 | 48.655 | 57.946 | 57.870 | |
| 130 | 130 | 130 | 130 | 130 | |
| 8.276 | 13.342 | 18.227 | 20.321 | 26.051 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 8.406 | 13.472 | 18.357 | 20.874 | 28.067 | |
| 0 | — | — | — | 0 | |
| 647 | 498 | 598 | 396 | 246 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 1.735 | 12.903 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.735 | 12.903 | 5.798 | 9.366 | 1.752 | |
| 15 | 10 | 1.839 | 5.438 | 5.418 | |
| 2.500 | 7.873 | 6.132 | 9.215 | 3.784 | |
| 59 | 143 | — | — | — | |
| 208 | 1.165 | 1.481 | 758 | 2.903 | |
| 1.618 | 2.977 | 3.322 | 1.710 | 2.784 | |
| 6.110 | 5.838 | — | — | — | |
| 12.198 | 22.985 | 23.902 | 27.311 | 27.806 | |
| 13.933 | 35.888 | 29.699 | 36.677 | 29.557 | |
| ANDET | |||||
| 28 | 42 | 46 | 49 | 51 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (57.870) og "Passiver i alt" (29.557) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 57.870 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.