Virksomheder › STX Sport ApS
STX Sport ApS
CVR 29138923Porsborgparken 6, 9530 Støvring
Telefon accounting@kappa.dk
OPLØSTEFTERFUSIONAPSEngroshandel med beklædningRebild
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › STX Sport ApS
Porsborgparken 6, 9530 Støvring
Telefon accounting@kappa.dk
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -11 | -9 | 4.263 | 7.092 | 8.004 | |
| — | — | -2.577 | -5.693 | -2.733 | |
| — | — | -611 | -844 | -951 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | 704 | 555 | 470 | |
| — | — | 168 | 148 | 1.024 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -11 | -9 | 421 | 273 | 87 | |
| -2 | -2 | -93 | -75 | -19 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -8 | -7 | 329 | 198 | 67 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | 3.500 | 2.833 | 2.167 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | 3.500 | 2.833 | 2.167 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| — | — | 334 | 546 | 275 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | 366 | 564 | 280 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | 3.866 | 3.506 | 2.559 | |
| — | — | 4.251 | 2.897 | 8.209 | |
| — | — | 1.483 | 4.082 | 4.125 | |
| 223 | 216 | 210 | 132 | 228 | |
| — | — | 1.204 | 422 | 28 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | — | 3.759 | 4.744 | 0 | |
| 227 | 220 | 10.914 | 12.477 | 12.819 | |
| 227 | 220 | 14.780 | 15.983 | 15.377 | |
| 250 | 250 | 300 | 300 | 300 | |
| -31 | -38 | 291 | 4.440 | 4.507 | |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 219 | 212 | 4.541 | 4.740 | 4.759 | |
| — | — | — | 8 | 76 | |
| — | — | 14 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 75 | |
| — | — | 745 | 8.609 | 5.081 | |
| — | — | — | — | 97 | |
| — | — | 620 | — | 3.911 | |
| — | — | 78 | 97 | 0 | |
| — | — | 356 | 1.630 | 773 | |
| 8 | 8 | 8.426 | — | — | |
| 8 | 8 | 10.225 | 11.243 | 10.543 | |
| 8 | 8 | 10.225 | 11.243 | 10.618 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 2 | 4 | 7 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (15.377) og "Passiver i alt" (10.618) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.