Virksomheder › ICT HOLDING A/S
ICT HOLDING A/S
CVR 29324786Transportbuen 6, 7400 Herning
OPLØSTEFTERFUSIONA/SIkke-finansielle holdingselskaberHerning
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › ICT HOLDING A/S
Transportbuen 6, 7400 Herning
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -49 | -51 | -55 | -56 | -74 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -49 | -51 | -55 | -56 | — | |
| 7 | 8 | 9 | 10 | 1 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.622 | 4.022 | 12.159 | 14.466 | -85 | |
| -16 | -17 | -14 | -12 | -16 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 2.638 | 4.039 | 12.172 | 14.478 | -68 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 35.767 | 43.138 | 58.394 | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 32.580 | 35.767 | 43.138 | 58.394 | 25.000 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 209 | 235 | 258 | 280 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 320 | 317 | 15 | 14 | 281 | |
| 530 | 551 | 272 | 293 | 297 | |
| 33.109 | 36.318 | 43.411 | 58.687 | 25.297 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 24.175 | 24.615 | 24.567 | 24.526 | 24.457 | |
| 1.500 | 2.500 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 32.255 | 35.382 | 43.205 | 58.420 | 24.957 | |
| 0 | — | — | 0 | 16 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 802 | 884 | 153 | 215 | 285 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 53 | 53 | 53 | 53 | 55 | |
| 854 | 936 | 205 | 267 | 340 | |
| 854 | 936 | 205 | 267 | 340 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (25.297) og "Passiver i alt" (340) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.