Virksomheder › THOMAS TESLAK HOLDING ApS
THOMAS TESLAK HOLDING ApS
CVR 29394679Energivej 28, A, 6870 Ølgod
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberVarde
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › THOMAS TESLAK HOLDING ApS
Energivej 28, A, 6870 Ølgod
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.686 | -39 | -77 | -19 | 328 | |
| — | 0 | — | — | 0 | |
| 0 | 0 | — | — | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.653 | -39 | -77 | -19 | 228 | |
| 59 | 0 | — | 11 | 10 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.570 | 5.702 | 1.060 | 2.920 | 6.852 | |
| — | — | -0 | -9 | -72 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 2.601 | 5.692 | 1.060 | 2.911 | 6.780 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
| 0 | 0 | — | — | 0 | |
| — | 0 | — | — | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 850 | 850 | 850 | 850 | 750 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 12.485 | 12.978 | 14.818 | 18.419 | 24.764 | |
| — | — | — | — | 0 | |
| — | 0 | — | — | 0 | |
| — | 5.947 | 6.738 | 5.551 | 5.602 | |
| 797 | 0 | — | — | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 185 | 100 | 0 | — | 41 | |
| — | 7.169 | 7.105 | 5.968 | 7.902 | |
| 13.467 | 20.147 | 21.923 | 24.387 | 32.666 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 6.877 | 6.774 | 6.614 | 6.541 | 6.614 | |
| 114 | 118 | 122 | 135 | 159 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 12.892 | 18.470 | 19.412 | 22.201 | 28.846 | |
| 0 | — | 0 | 0 | — | |
| — | 0 | 742 | 1.273 | 843 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | 0 | — | — | 0 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 0 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 0 | — | — | 0 | |
| 3 | 89 | 195 | 762 | 1.245 | |
| — | 0 | — | — | 0 | |
| — | 700 | 1.489 | 122 | 0 | |
| 460 | 859 | 0 | — | 1.703 | |
| — | 0 | — | — | 0 | |
| 15 | 15 | — | — | — | |
| 574 | 1.676 | 1.768 | 912 | 2.977 | |
| 574 | 1.676 | 1.768 | 912 | 2.977 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | — | — | 82 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (32.666) og "Passiver i alt" (2.977) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 32.666 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.