Virksomheder › SERVICEMURERNE ApS
SERVICEMURERNE ApS
CVR 29423164Stavkærvej 41, 5220 Odense SØ
I DRIFTAPSMurerarbejdeOdense
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › SERVICEMURERNE ApS
Stavkærvej 41, 5220 Odense SØ
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.214 | 2.095 | 3.256 | 3.951 | 4.864 | |
| -2.694 | -2.025 | -2.577 | -3.363 | -4.291 | |
| -38 | -35 | -47 | -31 | -35 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 482 | 35 | 632 | 557 | 538 | |
| 3 | 2 | 1 | 0 | — | |
| -4 | -5 | -1 | -1 | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 480 | 32 | 633 | 556 | 534 | |
| -107 | -8 | -144 | -125 | -120 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 373 | 24 | 488 | 432 | 415 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 97 | 63 | 96 | 65 | 86 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 97 | 63 | 96 | 65 | 86 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 97 | 63 | 96 | 65 | 86 | |
| 20 | 60 | 60 | 50 | 50 | |
| 586 | 988 | 980 | 909 | 1.325 | |
| 153 | 61 | 55 | 0 | 13 | |
| 157 | 10 | 3 | 49 | 38 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 866 | 34 | 759 | 507 | 456 | |
| 1.787 | 1.398 | 1.861 | 1.518 | 1.886 | |
| 1.884 | 1.461 | 1.957 | 1.584 | 1.971 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 439 | 110 | 118 | 130 | 145 | |
| 370 | 353 | 480 | 420 | 400 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 949 | 603 | 738 | 690 | 685 | |
| 1 | 0 | 3 | 4 | 4 | |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 93 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 108 | 7 | 147 | 125 | 120 | |
| 116 | 239 | 245 | 133 | 191 | |
| 712 | 512 | 826 | 542 | — | |
| 936 | 858 | 1.219 | 893 | 1.286 | |
| 936 | 858 | 1.219 | 893 | 1.286 | |
| ANDET | |||||
| 8 | 6 | 7 | 10 | 10 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.971) og "Passiver i alt" (1.286) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.