Virksomheder › CUVA ApS
CUVA ApS
CVR 30562429Malervej 9, 2630 Taastrup
Telefon 26129537E-mail ntm@cuva.dk
I DRIFTAPSTeknisk afprøvning og kontrolHøje-Taastrup
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
2.294' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
513' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
1.303' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
992' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Viser 1–5 af 10 perioder med tal, nyeste først · øverst viste periode løber 01.01.2025 – 31.12.2025
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.251 | 2.801 | 1.650 | 2.875 | 3.174 | |
| -2.368 | -2.263 | -1.580 | -2.209 | -2.470 | |
| -5 | -5 | -3 | 0 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 878 | 532 | 67 | 666 | 705 | |
| 0 | 0 | 0 | -0 | 0 | |
| -30 | -15 | -6 | -9 | -1 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 848 | 517 | 59 | 656 | 670 | |
| -195 | -118 | -17 | -147 | -158 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 653 | 399 | 42 | 508 | 513 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 17 | 12 | 9 | 9 | 9 | |
| — | — | — | — | — | |
| 1.146 | 609 | 1.229 | 1.100 | 899 | |
| 27 | 31 | 31 | 31 | 662 | |
| 444 | 39 | 0 | 150 | 11 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 468 | 555 | 204 | 458 | 714 | |
| 2.088 | 1.258 | 1.617 | 1.739 | 2.285 | |
| 2.105 | 1.270 | 1.626 | 1.748 | 2.294 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 115 | 114 | 156 | 665 | 478 | |
| 600 | 400 | 0 | 0 | 700 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 840 | 639 | 281 | 790 | 1.303 | |
| 3 | 3 | 139 | 0 | — | |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | 1 | 53 | 174 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 23 | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 203 | 114 | 216 | 228 | 135 | |
| 867 | 397 | 922 | 548 | — | |
| 1.265 | 630 | 1.344 | 958 | 992 | |
| 1.265 | 630 | 1.344 | 958 | 992 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.294) og "Passiver i alt" (992) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
