Virksomheder › RAVNING DAMBRUG ApS
RAVNING DAMBRUG ApS
CVR 30708008Ravningvej 26, 7182 Bredsten
I DRIFTAPSFerskvandsbrugVejle
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › RAVNING DAMBRUG ApS
Ravningvej 26, 7182 Bredsten
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.419 | 1.995 | 2.784 | 5.818 | 5.026 | |
| -1.550 | -1.318 | -1.702 | -2.109 | -2.143 | |
| -859 | -983 | -983 | -1.209 | -912 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.010 | -306 | 99 | 2.499 | 1.677 | |
| 202 | 198 | 152 | 173 | 126 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.227 | -111 | 240 | 2.685 | 1.803 | |
| — | — | -50 | -588 | -394 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 963 | -82 | 190 | 2.097 | 1.409 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.147 | 1.917 | 1.687 | 1.457 | 1.227 | |
| 3.833 | 4.098 | 4.985 | 4.923 | 4.943 | |
| 1.317 | 990 | 1.517 | 1.791 | 577 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 5.150 | 5.088 | 6.503 | 6.714 | 5.520 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 7.297 | 7.005 | 8.189 | 8.171 | 6.747 | |
| 1.822 | 1.543 | 2.253 | 2.674 | 2.821 | |
| 2.353 | 2.577 | 3.528 | 3.580 | 5.036 | |
| 3.002 | 3.996 | 824 | 2.122 | 1.333 | |
| 58 | 78 | 81 | 220 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 656 | 51 | 1.254 | 1.329 | 188 | |
| 7.927 | 8.284 | 7.983 | 9.985 | 10.356 | |
| 15.224 | 15.289 | 16.172 | 18.156 | 17.103 | |
| 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | |
| 11.963 | 11.881 | 12.072 | 12.169 | 13.578 | |
| — | — | — | 2.000 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 12.163 | 12.081 | 12.272 | 14.369 | 13.778 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 169 | 140 | 189 | 219 | 146 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| — | — | 35 | 0 | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 2 | 246 | 0 | 2 | 2 | |
| 223 | 0 | — | — | — | |
| 485 | 192 | 221 | 326 | 453 | |
| 2.050 | 2.428 | — | — | — | |
| 2.891 | 3.068 | 3.711 | 3.568 | 3.180 | |
| 2.891 | 3.068 | 3.711 | 3.568 | 3.180 | |
| ANDET | |||||
| 4 | 3 | 4 | 5 | 5 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (17.103) og "Passiver i alt" (3.180) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.