Virksomheder › JALU HOLDING ApS
JALU HOLDING ApS
CVR 30811151Lundsbjerg Industrivej 1, 6200 Aabenraa
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberAabenraa
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › JALU HOLDING ApS
Lundsbjerg Industrivej 1, 6200 Aabenraa
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -347 | -431 | -418 | -356 | -206 | |
| -377 | -394 | -394 | -395 | -395 | |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -724 | -825 | -811 | -751 | -601 | |
| 4.503 | 1.455 | 3.090 | 3.792 | 2.618 | |
| — | — | — | — | -1.375 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 3.776 | -5.866 | 2.279 | 3.041 | 642 | |
| — | — | -501 | -668 | -139 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 2.946 | -4.575 | 1.778 | 2.373 | 503 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 3.532 | 2.310 | 1.083 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 403 | 334 | 674 | 476 | 400 | |
| 37.713 | 32.115 | 33.310 | 34.649 | 34.157 | |
| 37.713 | 32.115 | 33.310 | 34.649 | 34.157 | |
| 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | |
| 36.045 | 30.870 | 31.647 | 33.020 | 32.023 | |
| 1.000 | 600 | 1.000 | 1.000 | 1.500 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 37.645 | 32.070 | 33.247 | 34.620 | 34.123 | |
| 0 | 1.290 | 789 | 122 | 0 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 8 | 0 | — | — | — | |
| 0 | — | — | 13 | 15 | |
| 60 | 46 | — | — | — | |
| 68 | 46 | 63 | 29 | 33 | |
| 68 | 46 | 63 | 29 | 33 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (34.157) og "Passiver i alt" (33) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.