Virksomheder › MH Kloak ApS
MH Kloak ApS
CVR 30985222Kromarksvej 20, 4320 Lejre
OPLØSTEFTERKONKURSAPSOpførelse af bygningerLejre
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MH Kloak ApS
Kromarksvej 20, 4320 Lejre
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 325 | 539 | 403 | 113 | -106 | |
| -93 | -413 | -390 | -78 | -24 | |
| -43 | -36 | -54 | -55 | -30 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 189 | 89 | -41 | -20 | -242 | |
| 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 185 | 89 | -47 | -25 | -244 | |
| -20 | -14 | -17 | -6 | -54 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 165 | 75 | -64 | -20 | -190 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 57 | 187 | 152 | 148 | 35 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 57 | 187 | 152 | 148 | 35 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 57 | 187 | 152 | 148 | 35 | |
| — | — | — | — | — | |
| 209 | 107 | 301 | 26 | 33 | |
| 38 | 0 | — | — | — | |
| 14 | 0 | 1 | 0 | 2 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 263 | 286 | 55 | 261 | 32 | |
| 624 | 500 | 416 | 300 | 117 | |
| 681 | 687 | 569 | 448 | 153 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 156 | 155 | 91 | 72 | -119 | |
| 150 | 75 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 431 | 355 | 216 | 197 | 6 | |
| — | — | — | — | 50 | |
| — | — | 15 | 4 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | 22 | 82 | 80 | 71 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 20 | 14 | 2 | 6 | 0 | |
| 163 | 99 | 113 | 82 | 51 | |
| 51 | 195 | 134 | 73 | 18 | |
| 250 | 332 | 337 | 247 | 147 | |
| 250 | 332 | 337 | 247 | 147 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (153) og "Passiver i alt" (147) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.