Virksomheder › SILVER SURFER HOLDING ApS
SILVER SURFER HOLDING ApS
CVR 31175836Engholmvej 6, 3100 Hornbæk
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberHelsingør
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › SILVER SURFER HOLDING ApS
Engholmvej 6, 3100 Hornbæk
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 23.826 | 15.854 | 15.714 | 14.330 | 0 | |
| — | — | — | — | — | |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -16 | -17 | -23 | -21 | -25 | |
| 269 | 309 | 591 | 534 | 642 | |
| — | — | -29 | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 657 | 830 | 1.835 | 203 | 1.028 | |
| — | — | -14 | -2 | -5 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 661 | 819 | 1.821 | 206 | 1.023 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 556 | 446 | 337 | 231 | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 556 | 446 | 337 | 231 | 0 | |
| 7.591 | 7.521 | 9.664 | 18.332 | 0 | |
| — | 3.592 | 4.168 | 4.075 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 15.407 | 18.380 | 19.633 | 27.052 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 13.279 | 14.043 | 15.495 | 13.143 | 13.376 | |
| 2.173 | 2.701 | 2.440 | 2.522 | 0 | |
| 15.492 | 19.396 | 13.543 | 13.094 | 0 | |
| 3.388 | 3.049 | 2.790 | 3.571 | 4.757 | |
| 200 | 0 | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 5.875 | 688 | 1.311 | 1.517 | 210 | |
| 10.166 | 4.372 | 5.070 | 5.691 | 5.670 | |
| 23.445 | 18.415 | 20.565 | 18.835 | 19.046 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 9.072 | 9.224 | 9.676 | 10.495 | 10.943 | |
| 114 | 118 | 122 | 135 | 159 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 9.701 | 10.588 | 12.292 | 12.375 | 13.263 | |
| — | — | — | — | — | |
| 1.909 | 1.933 | 1.870 | 1.716 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 13.717 | 7.667 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 13.717 | 7.667 | 7.667 | 5.667 | 5.667 | |
| — | — | — | 55 | 0 | |
| 835 | — | — | — | — | |
| 563 | 341 | 123 | 820 | 0 | |
| — | 49 | 492 | 85 | 0 | |
| 6.432 | 5.851 | 19 | 20 | 20 | |
| 15 | 15 | — | — | — | |
| 27 | 159 | 606 | 792 | 116 | |
| 13.744 | 7.826 | 8.274 | 6.459 | 5.783 | |
| ANDET | |||||
| 87 | 81 | 76 | 71 | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse C, mellemstor virksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (19.046) og "Passiver i alt" (5.783) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 19.046 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.