Virksomheder › HBCCA HOLDING ApS
HBCCA HOLDING ApS
CVR 31278139Stenildhøjdalen 21, 9600 Aars
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberVesthimmerlands
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › HBCCA HOLDING ApS
Stenildhøjdalen 21, 9600 Aars
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -9 | -9 | -16 | -40 | -14 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
Primært resultat (EBIT) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 568 | -7 | -26 | -1.587 | -519 | |
| -35 | -41 | -60 | -2 | -80 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 603 | 34 | 34 | -1.585 | -440 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 5.153 | 5.332 | 8.787 | 7.917 | 7.828 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Andre tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 3 | 66 | 0 | 0 | 4 | |
| 4 | 66 | 0 | 0 | 4 | |
| 5.157 | 5.398 | 8.787 | 7.917 | 7.832 | |
| 125 | 125 | 2.253 | 2.253 | 2.253 | |
| 29 | 63 | 1.164 | -421 | -861 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 154 | 188 | 3.416 | 1.832 | 1.392 | |
| 1 | 0 | — | — | — | |
| — | — | — | 198 | 314 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 4.997 | 5.163 | 5.305 | 5.878 | 6.116 | |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 4.997 | 5.163 | 5.305 | 5.878 | 6.116 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| — | 43 | 48 | 0 | — | |
| — | — | — | — | 10 | |
| 5 | 5 | — | — | — | |
| 5 | 48 | 65 | 10 | 10 | |
| 5.003 | 5.211 | 5.370 | 5.888 | 6.126 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (7.832) og "Passiver i alt" (6.126) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 7.832 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.