Virksomheder › DANSANI HOLDING A/S
DANSANI HOLDING A/S
CVR 31495776Finlandsvej 8, 6100 Haderslev
I DRIFTA/SIkke-finansielle holdingselskaberHaderslev
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › DANSANI HOLDING A/S
Finlandsvej 8, 6100 Haderslev
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -23 | -19 | -141 | -299 | -574 | |
| — | — | — | — | — | |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 13.486 | 1.304 | 7.296 | 7.277 | 14.767 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 62.303 | 32.312 | -7.141 | -9.085 | 25.824 | |
| -2.829 | -117 | -3.020 | -3.096 | -1.194 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 59.474 | 32.195 | -4.121 | -5.989 | 24.630 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 195.305 | 314.175 | 247.030 | 243.084 | 288.072 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 188 | |
| 32.056 | 112.082 | 123.984 | 66.813 | 85.436 | |
| 1.467 | 0 | 6.849 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
| 33.523 | 112.082 | 133.073 | 72.149 | 89.183 | |
| 228.828 | 426.257 | 380.103 | 315.233 | 377.255 | |
| 20.000 | 20.000 | 20.000 | 20.000 | 20.000 | |
| 116.118 | 140.135 | 154.791 | 164.714 | 157.844 | |
| 30.000 | 10.000 | 0 | — | 40.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 196.025 | 188.215 | 174.791 | 184.714 | 217.844 | |
| — | — | 2.240 | 5.336 | 3.560 | |
| 0 | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | 44.649 | 25.383 | 9.802 | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 44.649 | 25.383 | 9.802 | 0 | |
| 27.817 | 167.002 | 148.873 | 78.738 | 109.552 | |
| — | 20.000 | 20.000 | 20.000 | — | |
| 4.967 | 4.996 | 11.002 | 20.695 | — | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| — | 19 | 53 | 19 | 133 | |
| 19 | 1.375 | — | — | — | |
| 32.803 | 193.392 | 179.929 | 120.718 | 159.411 | |
| 32.803 | 238.042 | 205.312 | 130.520 | 159.411 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (377.255) og "Passiver i alt" (159.411) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.