Virksomheder › CMA-HOLDING ODENSE ApS
CMA-HOLDING ODENSE ApS
CVR 32139868Gammel Højmevej 180, 5250 Odense SV
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberOdense
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › CMA-HOLDING ODENSE ApS
Gammel Højmevej 180, 5250 Odense SV
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| — | 0 | — | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | -27 | |
| -2.764 | -500 | -500 | -2.930 | -930 | |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -2.853 | -607 | -591 | -3.014 | -957 | |
| 3.816 | 336 | 4.866 | 6.249 | 3.348 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 26.376 | -2.654 | 10.546 | -336 | 4.761 | |
| -245 | -1.420 | -968 | -686 | -502 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 26.131 | -1.234 | 9.578 | -1.022 | 4.260 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 8.561 | 12.077 | 17.551 | 12.562 | 15.028 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Andre tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 28 | 36 | 1.041 | 1.919 | 1.395 | |
| 29.908 | 24.434 | 24.518 | 27.213 | 27.218 | |
| 38.469 | 36.510 | 42.069 | 39.775 | 42.247 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 29.127 | 19.878 | 19.282 | 21.749 | 23.384 | |
| 1.500 | 4.500 | 1.200 | 1.500 | 159 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 38.272 | 35.538 | 37.116 | 34.894 | 37.654 | |
| — | 1.420 | 457 | 0 | — | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | 4.535 | 3.139 | 3.811 | |
| 180 | 0 | — | — | 367 | |
| — | — | — | — | — | |
| 18 | 237 | — | — | — | |
| 198 | 973 | 4.953 | 4.881 | 4.593 | |
| 198 | 973 | 4.953 | 4.881 | 4.593 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (42.247) og "Passiver i alt" (4.593) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.