Virksomheder › Pharmanovia A/S
Pharmanovia A/S
CVR 32287824Ørestads Boulevard 108, 2300 København S
I DRIFTA/SEngroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartiklerKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Pharmanovia A/S
Ørestads Boulevard 108, 2300 København S
Nøgletallene er fra perioden 2026-03 (01.04.2025 – 31.03.2026).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-03 | 2023-03 | 2024-03 | 2025-03 | 2026-03 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.04.2021 | 01.04.2022 | 01.04.2023 | 01.04.2024 | 01.04.2025 |
Sluttdato | 31.03.2022 | 31.03.2023 | 31.03.2024 | 31.03.2025 | 31.03.2026 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.431 | 43.984 | 4.684 | 6.025 | 11.735 | |
| -15.917 | -18.458 | -1.607 | -2.172 | -1.722 | |
| -7.651 | -601 | -152 | -148 | -765 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -20.136 | 24.924 | 2.925 | 3.704 | 9.248 | |
| 0 | 862 | 1.109 | 777 | 1.844 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -21.600 | 24.455 | 2.683 | 3.832 | 9.795 | |
| 0 | -1.676 | -436 | -7 | -2.065 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -21.600 | 26.131 | 2.247 | 3.839 | 7.731 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 4.837 | 4.972 | 524 | 1.553 | 1.429 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 171 | 404 | 50 | 0 | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | 50 | 0 | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 5.009 | 5.375 | 573 | 1.553 | 1.429 | |
| 21.190 | 28.091 | 6.933 | 13.094 | 12.577 | |
| 31.620 | 42.080 | 16.419 | 10.694 | 8.137 | |
| 737 | 50.917 | 20.840 | 8.394 | 7.871 | |
| 811 | 0 | 941 | 3.683 | 343 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 14.756 | 9.046 | 2.021 | 1.596 | 1.626 | |
| 71.086 | 131.353 | 47.154 | 38.388 | 30.883 | |
| 76.094 | 136.728 | 47.728 | 39.941 | 32.312 | |
| 1.000 | 1.000 | 134 | 134 | 134 | |
| -7.491 | 18.640 | 4.749 | 7.956 | 15.686 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -6.491 | 19.640 | 4.883 | 8.090 | 15.821 | |
| — | — | — | 359 | 328 | |
| — | — | — | 275 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 60.708 | 38.340 | 0 | — | — | |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | — | — | |
| 2.246 | 66.665 | 34.382 | 19.162 | 9.728 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | 17 | 0 | — | |
| — | 1.092 | 260 | 825 | 1.763 | |
| 1.728 | 3.504 | 1.296 | 8.701 | 3.006 | |
| 17.903 | 7.487 | — | — | — | |
| 21.877 | 78.748 | 42.844 | 31.576 | 16.492 | |
| 82.585 | 117.088 | 42.844 | 31.576 | 16.492 | |
| ANDET | |||||
| 18 | 15 | 12 | 12 | 9 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse C, mellemstor virksomhed | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (32.312) og "Passiver i alt" (16.492) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.