Virksomheder › HYMØLLER VVS ApS
HYMØLLER VVS ApS
CVR 32307221Møllebæk 33, 8700 Horsens
OPLØSTEFTERFUSIONAPSVVS- og blikkenslagerforretningerHorsens
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › HYMØLLER VVS ApS
Møllebæk 33, 8700 Horsens
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 6.351 | 5.851 | 6.737 | 5.488 | 6.494 | |
| -4.162 | -4.620 | -4.455 | -4.973 | -5.753 | |
| -87 | -30 | -20 | -40 | -60 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.102 | 1.201 | 2.263 | 475 | 681 | |
| 14 | 17 | 46 | 0 | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.067 | 1.193 | 2.285 | 413 | 575 | |
| -461 | -227 | -506 | -92 | -128 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.606 | 965 | 1.779 | 321 | 447 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 0 | — | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 86 | 73 | 167 | 192 | 139 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 86 | 73 | 167 | 192 | 186 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 126 | 113 | 207 | 232 | 248 | |
| 75 | 82 | 85 | 82 | 239 | |
| 4.397 | 760 | 3.945 | 2.441 | 1.951 | |
| 373 | 1.080 | 1.225 | 0 | — | |
| 10 | 61 | 100 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 217 | 1.073 | 1.044 | 223 | 1.058 | |
| 5.134 | 4.413 | 7.894 | 5.390 | 5.674 | |
| 5.261 | 4.526 | 8.101 | 5.621 | 5.921 | |
| 936 | 936 | 936 | 936 | 936 | |
| 843 | 1.808 | 64 | 35 | 2 | |
| 1.000 | 0 | 3.524 | 350 | 480 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 2.779 | 2.744 | 4.524 | 1.321 | 1.418 | |
| 16 | 12 | 1 | 0 | — | |
| — | — | — | 10 | 7 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 2.017 | 2.059 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 482 | 261 | 756 | — | — | |
| 455 | 736 | 751 | 911 | 1.212 | |
| 1.222 | 785 | 2.070 | 1.281 | 1.044 | |
| 2.481 | 1.781 | 3.577 | 4.290 | 4.496 | |
| 2.481 | 1.781 | 3.577 | 4.290 | 4.496 | |
| ANDET | |||||
| 12 | 12 | 12 | 13 | 14 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (5.921) og "Passiver i alt" (4.496) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.