Virksomheder › Dantrafo Holding ApS
Dantrafo Holding ApS
CVR 32558631Fabriksvej 2, 7620 Lemvig
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberLemvig
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Dantrafo Holding ApS
Fabriksvej 2, 7620 Lemvig
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | -53.511 | -47.269 | -43.919 | 0 | |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -28 | -29 | -44 | -38 | -40 | |
| — | — | — | 0 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 8.565 | 21.433 | 21.356 | 8.762 | 4.501 | |
| -18 | -6 | 0 | -9 | -15 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 8.583 | 21.439 | 21.356 | 8.771 | 4.516 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 39.794 | 57.991 | 77.212 | 70.921 | 74.400 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 26 | 130 | 0 | — | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1 | 1 | 581 | 3 | 208 | |
| 167 | 2.221 | 936 | 360 | 847 | |
| 39.961 | 60.212 | 78.148 | 71.281 | 75.247 | |
| 5.125 | 5.125 | 5.125 | 5.125 | 5.125 | |
| 5.396 | 5.470 | 6.466 | 5.423 | 5.466 | |
| 1.000 | 1.000 | 11.000 | 1.000 | 1.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 39.857 | 58.129 | 73.346 | 71.012 | 74.534 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | — | 1.817 | 269 | 713 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 103 | 2.083 | 0 | 0 | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 1 | 0 | — | — | — | |
| 104 | 2.083 | 4.802 | 269 | 713 | |
| 104 | 2.083 | 4.802 | 269 | 713 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 204 | 209 | 163 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse C, mellemstor virksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (75.247) og "Passiver i alt" (713) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 75.247 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.