Virksomheder › JOHN HINZE HOLDING ApS
JOHN HINZE HOLDING ApS
CVR 32879438Barsmark Bygade 131, 6200 Aabenraa
OPLØSTEFTERERKLÆRINGAPSIkke-finansielle holdingselskaberAabenraa
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › JOHN HINZE HOLDING ApS
Barsmark Bygade 131, 6200 Aabenraa
Nøgletallene er fra perioden 2022-09 (01.10.2021 – 30.09.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-09 | 2019-09 | 2020-09 | 2021-09 | 2022-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2017 | 01.10.2018 | 01.10.2019 | 01.10.2020 | 01.10.2021 |
Sluttdato | 30.09.2018 | 30.09.2019 | 30.09.2020 | 30.09.2021 | 30.09.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -18 | -40 | -46 | -14 | -14 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -18 | -40 | — | — | -14 | |
| 179 | 244 | 74 | 100 | 24 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.451 | 1.392 | 1.281 | -3 | -5 | |
| -30 | -44 | -3 | -1 | -1 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 2.421 | 1.348 | 1.278 | -2 | -4 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 6.822 | 11.493 | 0 | — | — | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| 3.941 | 18 | 3.025 | 2.369 | 213 | |
| 1.321 | 806 | 0 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 51 | 34 | 1.127 | 455 | 3 | |
| 5.313 | 935 | 4.152 | 2.824 | 216 | |
| 12.135 | 12.428 | 4.152 | 2.824 | 216 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 11.569 | 10.299 | 88 | 86 | 82 | |
| 0 | 1.348 | 3.000 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 11.694 | 11.772 | 3.213 | 211 | 207 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 0 | 514 | 590 | 2.604 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 415 | 0 | — | — | — | |
| 6 | 23 | 6 | 6 | 6 | |
| 20 | 120 | 343 | 3 | 3 | |
| 441 | 657 | 939 | 2.613 | 9 | |
| 441 | 657 | 939 | 2.613 | 9 | |
| ANDET | |||||
Antal ansatte | — | — | — | — | — |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (216) og "Passiver i alt" (9) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.