Virksomheder › WORK WEAR GROUP A/S
WORK WEAR GROUP A/S
CVR 33044747Kirstinehøj 5, 2770 Kastrup
I DRIFTA/SEngroshandel med beklædningTårnby
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › WORK WEAR GROUP A/S
Kirstinehøj 5, 2770 Kastrup
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| -578 | -578 | -578 | -140 | -770 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -3.019 | -3.285 | -4.142 | -2.640 | -1.065 | |
| — | — | — | 2.370 | 2.100 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.342 | 3.204 | -4.555 | 31.300 | -9.272 | |
| — | — | -1.204 | -137 | -192 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 3.006 | 3.826 | -3.351 | 31.437 | -9.464 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 42.338 | 47.366 | 79.927 | 18.641 | 370 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 799 | 6.480 | 1.796 | 1.468 | 1.776 | |
| 0 | 43 | 509 | 0 | 3 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 17 | 0 | — | 569 | 102 | |
| 1.269 | 6.523 | 2.551 | 22.225 | 26.014 | |
| 43.607 | 53.889 | 82.478 | 40.866 | 26.384 | |
| 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | |
| 11.250 | 10.047 | 4.753 | 35.538 | 21.074 | |
| 1.000 | 0 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 28.278 | 31.104 | 23.701 | 40.538 | 26.074 | |
| 453 | 0 | 246 | 357 | 165 | |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 15.306 | 2.768 | 9.551 | 297 | 297 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | 19.994 | 49.103 | 0 | — | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 22 | 22 | — | — | — | |
| 15.328 | 22.785 | 58.777 | 328 | 310 | |
| 15.328 | 22.785 | 58.777 | 328 | 310 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (26.384) og "Passiver i alt" (310) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.