Virksomheder › MM 1 HERNING ApS
MM 1 HERNING ApS
CVR 33055250Nybro Møllevej 21, 7400 Herning
OPLØSTEFTERFUSIONAPSIkke-finansielle holdingselskaberHerning
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MM 1 HERNING ApS
Nybro Møllevej 21, 7400 Herning
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -59 | -27 | -20 | -31 | -40 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -59 | -27 | -20 | -31 | -40 | |
| — | 5.418 | 1.573 | 1.853 | 3.345 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 10.198 | 4.996 | 1.425 | 1.765 | 3.252 | |
Skat af årets resultat | — | — | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 10.254 | 5.046 | 1.425 | 1.763 | 3.211 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 38.172 | 577 | 577 | 577 | 577 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| 1.132 | 0 | 109 | 10 | 66 | |
| 30.800 | 0 | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | — | — | — | |
| 31.988 | 42.692 | 13.730 | 16.798 | 16.334 | |
| 70.161 | 43.269 | 14.307 | 17.375 | 16.911 | |
| 4.125 | 4.125 | 4.125 | 4.125 | 4.125 | |
| 17 | 3.563 | 4.988 | 3.751 | 6.962 | |
| 11.000 | 1.500 | 0 | 3.000 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 15.142 | 9.188 | 9.113 | 10.876 | 11.087 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 1 | 8.793 | 15 | 0 | — | |
| 52.300 | 0 | — | — | — | |
| — | 24.981 | 4.982 | 6.306 | 5.627 | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
Varekreditorer | — | — | — | — | — |
| 2.718 | 307 | 197 | 193 | 197 | |
| 55.019 | 34.081 | 5.194 | 6.499 | 5.824 | |
| 55.019 | 34.081 | 5.194 | 6.499 | 5.824 | |
| ANDET | |||||
Antal ansatte | — | — | — | — | — |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (16.911) og "Passiver i alt" (5.824) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.