Virksomheder › MASSESSON GRUPPEN ApS
MASSESSON GRUPPEN ApS
CVR 33251157Ellekær Vænge 2, 3660 Stenløse
I DRIFTAPSAnden måling og teknisk analyseEgedal
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MASSESSON GRUPPEN ApS
Ellekær Vænge 2, 3660 Stenløse
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.081 | 1.162 | 1.173 | 1.482 | 1.344 | |
| -980 | -1.010 | -962 | -1.318 | -686 | |
| -1 | -3 | -5 | -5 | -3 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 99 | 149 | 206 | 159 | 656 | |
| 5 | 2 | 9 | 1 | 8 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 94 | 147 | 213 | 150 | 654 | |
| — | — | -50 | -37 | -145 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 70 | 112 | 163 | 113 | 510 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 13 | 8 | 3 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 13 | 8 | 3 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 0 | 13 | 8 | 3 | 0 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 7 | 0 | 505 | 169 | 0 | |
| 402 | 192 | 101 | 0 | — | |
| 16 | 10 | 10 | 10 | 10 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 252 | 172 | 42 | 409 | 449 | |
| 689 | 566 | 658 | 588 | 1.053 | |
| 689 | 579 | 665 | 591 | 1.053 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 3 | 0 | 3 | 1 | 511 | |
| 220 | 115 | 160 | 115 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 303 | 195 | 243 | 196 | 591 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| — | 3 | 2 | 1 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 63 | 102 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 49 | 34 | 21 | 33 | 20 | |
| 318 | 315 | — | — | — | |
| 386 | 381 | 420 | 394 | 462 | |
| 386 | 381 | 420 | 394 | 462 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.053) og "Passiver i alt" (462) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.