Virksomheder › NINE EYEWEAR A/S
NINE EYEWEAR A/S
CVR 33262736Rudolfgårdsvej 1, C, 8260 Viby J
I DRIFTA/SEngroshandel med radio og tv, fotografiske og optiske artiklerAarhus
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › NINE EYEWEAR A/S
Rudolfgårdsvej 1, C, 8260 Viby J
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 6.776 | 6.820 | 7.206 | 7.123 | 7.922 | |
| -4.069 | -4.107 | -3.994 | -4.016 | -4.661 | |
| -127 | -305 | -374 | -402 | -305 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.580 | 2.409 | 2.839 | 2.705 | 2.955 | |
| 102 | 50 | 45 | 81 | 101 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.613 | 2.151 | 2.026 | 1.822 | 2.598 | |
| — | -486 | -461 | -415 | -593 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 2.034 | 1.665 | 1.566 | 1.407 | 2.005 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | 129 | 74 | 18 | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 800 | 545 | 741 | 467 | 437 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 846 | 578 | 763 | 493 | 456 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 846 | 707 | 837 | 512 | 456 | |
| 11.296 | 12.806 | 13.358 | 13.180 | 13.585 | |
| 1.778 | 809 | 1.942 | 1.369 | 1.229 | |
| 34 | 158 | 50 | 60 | 110 | |
| 38 | 2 | 12 | 157 | 130 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 3.997 | 3.470 | 4.723 | 6.864 | 6.105 | |
| — | — | 20.311 | 21.824 | 21.415 | |
| 18.445 | 18.084 | 21.148 | 22.335 | 21.871 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 14.187 | 12.353 | 12.445 | 12.352 | 12.357 | |
| — | 3.500 | 1.500 | 1.500 | 2.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 14.719 | 16.260 | 14.290 | 14.352 | 14.857 | |
| 0 | — | — | 20 | 22 | |
| 102 | 32 | 24 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 321 | 0 | 3.724 | 5.243 | 4.469 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 17 | 50 | 293 | 62 | 44 | |
| 474 | 521 | 459 | 503 | 595 | |
| 1.034 | 282 | 857 | 1.064 | 1.323 | |
| 1.763 | — | — | — | — | |
| 3.625 | 1.792 | 6.835 | 7.983 | 7.014 | |
| 3.625 | 1.792 | 6.835 | 7.983 | 7.014 | |
| ANDET | |||||
| 9 | 8 | 9 | 9 | 9 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (21.871) og "Passiver i alt" (7.014) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.