Virksomheder › LIMARO 2 ApS
LIMARO 2 ApS
CVR 33638388Kaj Munks Vej 4, 7400 Herning
OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATIONAPSUoplystHerning
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
23.093' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2018-12
Årets resultat
5.148' DKK
1.000 kr. · 2018-12
Egenkapital
22.913' DKK
1.000 kr. · 2018-12
Kortfristet gæld i alt
180' DKK
1.000 kr. · 2018-12
Nøgletallene er fra perioden 2018-12 (01.01.2018 – 31.12.2018).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| 4.726 | 12.800 | 4.953 | |
Personaleomkostninger | — | — | — |
| -502 | -319 | -20 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| 4.224 | 12.481 | 4.933 | |
| — | 0 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| 3.485 | 12.229 | 5.215 | |
Skat af årets resultat | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — |
| 2.707 | 8.994 | 5.148 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
Goodwill | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| 23.686 | 8.337 | 0 | |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 23.686 | 8.337 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| 23.686 | 8.337 | 0 | |
Varebeholdninger | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — |
| — | 227 | 22.549 | |
| 41 | 38 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 2.399 | 13.604 | 544 | |
| 2.451 | 13.869 | 23.093 | |
| 26.137 | 22.206 | 23.093 | |
| 80 | 80 | 80 | |
| 8.691 | 17.685 | 22.833 | |
Udbytte | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 8.771 | 17.765 | 22.913 | |
| 11 | 0 | — | |
Hensættelser i alt | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
| 0 | — | — | |
| 3.498 | 1.012 | 0 | |
| 12.493 | 0 | — | |
| 0 | — | — | |
| 754 | 3.223 | 67 | |
| 36 | 30 | 15 | |
| 585 | 177 | 98 | |
| 17.367 | 4.441 | 180 | |
| 17.367 | 4.441 | 180 | |
| ANDET | |||
Antal ansatte | — | — | — |
Regnskabsklasse | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (23.093) og "Passiver i alt" (180) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
