Virksomheder › KOMPETERA SOLUTIONS ApS
KOMPETERA SOLUTIONS ApS
CVR 33749961Marielundvej 46, D, 2730 Herlev
OPLØSTEFTERFUSIONAPSKonsulentbistand vedrørende informationsteknologiHerlev
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › KOMPETERA SOLUTIONS ApS
Marielundvej 46, D, 2730 Herlev
Nøgletallene er fra perioden 2019-12 (01.01.2019 – 31.12.2019).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 5.184 | 4.624 | 4.802 | 4.576 | |
| -4.261 | -3.558 | -3.721 | -4.021 | |
| -204 | -371 | -543 | -358 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| 719 | 695 | 539 | 198 | |
| 1 | 8 | 3 | 1 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 713 | 689 | 530 | 186 | |
Skat af årets resultat | — | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 552 | 538 | 413 | 145 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 532 | 872 | 528 | 863 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 532 | 872 | 528 | 863 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 532 | 872 | 528 | 863 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — |
| 2.336 | 2.580 | 1.730 | 1.097 | |
| — | 100 | 0 | — | |
| 65 | 0 | — | 18 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 158 | 263 | 792 | 94 | |
| 2.632 | 3.030 | 2.674 | 1.403 | |
| 3.164 | 3.902 | 3.201 | 2.266 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 365 | 404 | 417 | 561 | |
| 500 | 500 | 400 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 945 | 984 | 897 | 641 | |
| — | 9 | 67 | 62 | |
| 8 | 0 | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
| 215 | 219 | 175 | 521 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
| 3 | 28 | 4 | 0 | |
Selskabsskat | — | — | — | — |
| 482 | 928 | 956 | 429 | |
| 925 | 1.027 | 689 | 466 | |
| 2.211 | 2.918 | 2.305 | 1.625 | |
| 2.211 | 2.918 | 2.305 | 1.625 | |
| ANDET | ||||
| — | 6 | 6 | 7 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.266) og "Passiver i alt" (1.625) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.