Virksomheder › KBS MURER ApS
KBS MURER ApS
CVR 33755392Bredstensvej 14, 2610 Rødovre
I DRIFTAPSMurerarbejdeRødovre
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › KBS MURER ApS
Bredstensvej 14, 2610 Rødovre
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.692 | 2.720 | 3.409 | 3.672 | 3.292 | |
| -1.331 | -2.668 | -3.365 | -3.632 | -3.325 | |
| — | — | — | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 361 | 52 | 44 | 41 | -33 | |
| — | — | 11 | 56 | 76 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 314 | 10 | 22 | 150 | 54 | |
| — | — | -5 | -33 | -12 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 245 | 8 | 17 | 117 | 42 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | 785 | 809 | 1.152 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 2.670 | 1.744 | 1.090 | 1.637 | 900 | |
| 26 | 33 | 2.246 | 1.815 | 1.277 | |
| — | — | 251 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 646 | 3.024 | 60 | 0 | 299 | |
| 5.754 | 5.999 | 4.918 | 5.109 | 4.012 | |
| 5.754 | 5.999 | 5.703 | 5.918 | 5.164 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 3.532 | 3.540 | 3.557 | 3.673 | 3.716 | |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 3.612 | 3.620 | 3.637 | 3.753 | 3.796 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 265 | 43 | 59 | 103 | 157 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 164 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 164 | 170 | 175 | 182 | |
| 899 | 629 | 92 | 189 | 196 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 314 | 0 | |
| — | 71 | 0 | — | — | |
| 313 | 554 | 1.517 | 844 | 492 | |
| 665 | 764 | — | — | — | |
| 1.876 | 2.171 | 1.837 | 1.887 | 1.029 | |
| 1.876 | 2.336 | 2.008 | 2.062 | 1.211 | |
| ANDET | |||||
| 5 | 7 | 8 | 9 | 7 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (5.164) og "Passiver i alt" (1.211) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 5.164 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.