Virksomheder › EBONY & IVORY HOLDING ApS
EBONY & IVORY HOLDING ApS
CVR 33772548Degneæblevej 1, 2500 Valby
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › EBONY & IVORY HOLDING ApS
Degneæblevej 1, 2500 Valby
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -371 | -355 | -68 | -211 | -66 | |
| — | -115 | -427 | -627 | -1.037 | |
| -53 | -141 | -180 | -181 | -199 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -424 | -424 | -675 | -1.019 | -1.302 | |
| 1.563 | 201 | 924 | 951 | 25 | |
| — | — | — | -15 | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.056 | -948 | 2.265 | -3.847 | -5.481 | |
| -183 | -330 | 0 | — | -144 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 873 | -618 | 2.265 | -3.847 | -5.625 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | 3.241 | 3.189 | 3.136 | 3.113 | |
| 118 | 535 | 408 | 279 | 649 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 238 | 3.776 | 3.596 | 3.415 | 3.762 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 19.256 | 11.167 | 5.546 | 4.915 | 5.174 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| 407 | 3.255 | 6.019 | 3.315 | 2.505 | |
| 1.755 | 76 | 378 | 2.876 | 674 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 287 | 7 | 87 | 518 | 112 | |
| 2.451 | 15.360 | 16.342 | 12.471 | 6.075 | |
| 21.708 | 26.527 | 21.888 | 17.387 | 11.250 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 18.832 | 17.014 | 19.279 | 15.431 | 9.057 | |
| 2.000 | 500 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 20.957 | 17.639 | 19.404 | 15.556 | 9.182 | |
| — | 326 | 326 | 326 | 182 | |
| 4 | 0 | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 295 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 295 | 200 | 99 | — | |
| — | — | — | — | — | |
| — | 104 | 100 | 100 | — | |
| 22 | 7.387 | 65 | — | 137 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 103 | 103 | 155 | 100 | 40 | |
| 621 | 1.000 | — | — | — | |
| 746 | 8.593 | 2.285 | 1.731 | 2.067 | |
| 746 | 8.888 | 2.484 | 1.830 | 2.067 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (11.250) og "Passiver i alt" (2.067) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.