Virksomheder › Prebens Auto Tegner Hansen ApS
Prebens Auto Tegner Hansen ApS
CVR 33878338Erhvervsvej 32, 2610 Rødovre
OPLØSTEFTERKONKURSAPSAutoreparationsværksteder mv.Rødovre
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Prebens Auto Tegner Hansen ApS
Erhvervsvej 32, 2610 Rødovre
Nøgletallene er fra perioden 2019-12 (01.01.2019 – 31.12.2019).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 170 | — | 2.727 | 2.836 | |
| — | -1.495 | -2.588 | -2.732 | |
| -431 | -28 | -83 | -83 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| — | 256 | 56 | 21 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| — | 253 | 50 | 15 | |
| — | 0 | -28 | -14 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| -261 | 253 | 22 | 28 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 332 | 294 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 0 | 365 | 332 | 294 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 0 | 365 | 608 | 570 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — |
| — | 184 | 259 | 319 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| 0 | 571 | 220 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 0 | 21 | 35 | 26 | |
| 0 | 875 | 977 | 1.561 | |
| 0 | 1.240 | 1.585 | 2.131 | |
| 375 | 50 | 50 | 50 | |
| -380 | 198 | 220 | 248 | |
Udbytte | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| -5 | 248 | 270 | 298 | |
Udskudt skat | — | — | — | — |
| — | — | 16 | 2 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
| — | — | 12 | 0 | |
| 5 | 662 | 122 | 867 | |
| 0 | 330 | 1.164 | 384 | |
| 5 | 992 | 1.299 | 1.830 | |
| 5 | 992 | 1.299 | 1.830 | |
| ANDET | ||||
| — | — | 6 | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.131) og "Passiver i alt" (1.830) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.